Aktualności

Czy możemy dostać pożyczkę na remont domu

Czy możemy dostać pożyczkę na remont domu

Remont pomieszczenia to dość duża inwestycja, którą w zależności od rozmiarów przedsięwzięcia często niełatwo sfinansować z własnych środków. Szczególnie w wypadku domku jednorodzinnego większy remont łączy się z wydaniem wielkich ilości gotówki. Zmiana poszycia dachowego, ocieplenie, wymiana instalacji jak i pieca CO to niewątpliwie duży wydatek, który potrafi zamknąć się sumą nawet 50 tysięcy złotych. Otrzymanie kredytu gotówkowego w niniejszej wysokości będzie się równało konieczności spłaty bardzo wysokich rat, nawet ze względu krótkiego czasu spłaty. Przy tej wartości a także np. 8 letnim okresie spłaty, w zależności od banku rata wyniesie od około 800 do 1 000 zł.

Zdecydowanie tańszym podejściem jest kredyt hipoteczny na remont domu, bądź mieszania. Niższy koszt uzyskamy dzięki temu, iż bank będzie brał zabezpieczenie w postaci naszej nieruchomości. Przez co będzie nam mógł zaoferować znacząco mniejsze oprocentowanie. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że w wypadku kredytu hipotecznego będziemy potrafili wykorzystać ze znacznie większego terminu spłaty. Kredyt hipoteczny na remont w wysokości 50 tysięcy złotych uzyskany na okres 30 lat da nam ratę w kwocie mniej więcej 240 złotych miesięcznie.

Stanowi to wysoką różnicę. Jak widać wyżej, rata kredytu hipotecznego jest wielokrotnie niższa i nie będzie tworzyła obciążenia dla domowego budżetu.