Aktualności

Gotówkowy kredyt samochodowy

Gotówkowy kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy możemy wziąć w postaci standardowej, więc z zabezpieczeniem na kupowanym pojeździe bądź w postaci zwykłej pożyczki gotówkowej. Kredyt samochodowy jest praktyczniejszym rozwiązaniem w przypadku finansowania zakupu stosunkowo nowego, przeważnie nie starszego niż sześć lat. W tym wypadku dzięki ubezpieczeniu w postaci auta będzie on tańszy. Ponadto możemy dodatkowo obniżyć jego wartość, wpłacając jakikolwiek wkład własny. Oczywiście im większy udział własny zadeklarujemy, tymże atrakcyjniejsze warunki bank będzie mógł nam zaproponować. Już chociażby przy wpłacie 5% wartości pojazdu możemy oczekiwać na redukcję oprocentowania albo prowizji.

Należałoby natomiast mieć na uwadze, iż im pojazd jest wiekowy, tym łatwiej, szybciej, a co najważniejsze taniej będzie otrzymać kredyt gotówkowy. Na start musimy podkreślić, iż przy kredycie samochodowym czas spłaty jest uwarunkowany od wieku pojazdu i im ów jest stary, tym czas spłaty będzie mniejszy. Wzrasta nam zatem w tym przykładzie rata. Nie ma tegoż przy kredycie gotówkowym, jaki jest przyznawany na dowolny cel często na czas nawet 12 lat. Również w przypadku pożyczki gotówkowej nie mamy obowiązku kupować polisy AC, która w wypadku starych samochodów jest stosunkowo kosztowna oraz bardzo podnosi całkowity koszt finansowania.

Należy dlatego zastosować się do łatwej zasady, że samochody nowe kupujemy w kredycie samochodowym, jednakże starsze zdecydowanie w gotówkowym.